neděle 22. září 2013

Dobrodružná cesta za ovocnou šťávou


Oficiálně bude letos čtvrtý ročník cideru, druhý ročník vína z přetížené chrupky a bůh ví co ještě. Každopádně přišel čas na skutečný lis, protože dělat soudek na asi-čtyřlitrovém ručním lisu neni žádnej med, to teda fakt né.

Po kratším výzkumu v internetových fórech jsem se rozhodl pro jeden absurdně drahý, německý, hobby lis. Vyzkoušíme, uvidíme. Tohle je deníček cesty za lisem.


 15.1.2013

Na webu firmy procházím nabídku a objednávám, protože v českých obchodech mi konkrétní značka nebo typ chybí. S poštovným se smiřuju, kdybych tam vyrazil autem, nebylo by to levnější.

Firma mi odpovídá, že by mi velice ráda posloužila, ale ČR má výhradního distributora, s čímž nemůžou nic dělat (WTF?). Možnost doručit zboží na hranice s ČR je nezajímá. Dostávám adresu a telefon.

22.1.2013

Posílám žádost o informace na daný e-mail.

Přichází odpověď, že "všechno bude na webu do 2 týdnů, pokud chci vědět něco konkrétního, mám napsat a hned mi odpoví."

Odpovídám s přesnou specifikací (z "informace o ceně lisů" se stala "informace o ceně lisu velikosti x") a těším se na odpověď.

Mnohem později 2013

Na webu ZMIZELY informace o prodeji lisů, ceník se neobjevil, telefon nikdo nezvedá.

Začínám se poohlížet jinde.

Květen 2013

Našel jsem obchod, co ty samé lisy vozí také, pravděpodobně přes Rakousko, volám s požadavkem na informaci o možnostech dodání, je mi řečeno, že teď neví, zeptají se šéfa, odpoví mi hned jak se vrátí - za týden.

Po čtrnácti dnech volám znovu a stav je stejný, ozvou se mi za tři týdny.

Červenec 2013

Nikdo se neozval, ale po dalším telefonátu jsem byl alespoň odkázán přímo na majitele obchodu, který mi po dotazu odpověděl od srdce "jestli jsem se nezbláznil, že tohle je sezónní zboží, které mi dovezou nejdřív v srpnu," pochopitelně s dodatkem, že se mi sami ozvou.

Srpen 2013

Po několika urgencích a velice rozmazaných oznámeních o "jednáních s partnerem" jsem se rozhodl poohlédnout jinde.

Což vedlo k:

Září 2013

Lis je doma jako na koni.


 Tak trochu mám dojem, že jsem narazil na "prodejce na mýtince", ale co, hlavně že to dopadlo. Vypadá to, že zrovna tahle cesta bude veselejší, než se zprvu zdálo...

Žádné komentáře: